Loading…

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych - Woj. Mazowieckie - Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa
Kontakt

Piła STIHL MS 251 – przydatna w gospodarstwie.

Dzisiejszy film ma charakter vloga i prezentuję na nim moją nową piłę spalinową Stihl MS 251
Dodatkowe informacje o tej pilarce, oraz moje zdjęcia znajdziecie we wpisie na blogu ArurA. Link powyżej.

Piła jest mocna ale też poręczna – pracuje się nią bardzo przyjemnie. Silnik 2-Mix ma moc 3KM
Firma Stihl kieruje ten produkt w szczególności do gospodarstw rolnych i ogrodniczych. I raczej nie mylą się w swoich ocenach.
Jak dla mnie, piła mogła by trochę łatwiej zapalać i mieć dłuższą prowadnicę – w standardzie jest 35 centymetrów.

Kupiłem ją nieco ponad miesiąc temu i jak dotąd była tylko spokojnie i lekko docierana. Do pocięcia miałem jedną przyczepę niezbyt grubego drewna sosnowego.
To akurat dobrze się złożyło bo to było idealne drewno do spokojnej i lekkiej pracy dla nowej pilarki.
Może zimą będzie okazja by przetestować ją należycie i przewrócić jakieś grubsze drzewo.
Film nie jest żadnym tutorialem, ani nie ma charakteru edukacyjnego czy komercyjnego. Nie jestem specjalistą w dziedzinie pilarek, tyko zwykłym użytkownikiem. Nie handluję nimi a jedynie publikuję moje własne spostrzeżenia i doświadczenia dotyczące mojego prywatnego sprzętu.

Na nasz funpage Fb:
https://www.facebook.com/pages/Maszyny-Rolnicze-Traktory-Kombajny/551076041585394?ref=hl

I jeszcze do społeczności G+
https://plus.google.com/u/0/communities/118414981092376229459

Youtube Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa, Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych. Maszyny do rozdrabniania i mulczowania liści
Kosiarka do mulczowania oszczędza czas i wysiłek na dwa różne sposoby. Na początek nie będziesz musiał często przerywać koszenia, aby opróżnić pojemnik na trawę. Po drugie, małe okrawki pomagają odżywić naszą glebę i sprawiają, że nawożenie jest dziecinnie proste. Na przykład model Stiga Multiclip PRO 53 SVX B jest przeznaczony do mulczowania, a nie do zbierania ścinków, dlatego nie ma w nim kosza.

Argumenty za i przeciw różnym producentom kosiarek
Kompleksowa analiza marki jest przydatna przy podejmowaniu decyzji, która kosiarka benzynowa będzie najlepsza dla naszego trawnika. Opisy najbardziej znanych firm produkujących takie gadżety znajdują się poniżej. Werdykty dotyczące kosiarek Stiga
Do niedawna na pytanie, która kosiarka benzynowa jest niezawodna, zawsze odpowiadała Honda. Jednak krajobraz rynku się zmienia i pojawiają się nowi uczestnicy. Stiga istnieje od 1934 roku, co czyni ją mało nowatorską. Przy tak długiej historii nie dziwi fakt, że producenci tej szwedzkiej marki to weterani branży. Mnożą się pozytywne opinie na temat tego dostawcy. Siła, wydajność i najwyższa jakość tego produktu są tym, co cieszy się największym uznaniem. Urządzenia tej firmy charakteryzują się przemyślaną konstrukcją, o czym świadczy opisywany przez nas model Stiga Multiclip PRO 53 SVX B.

Kosiarki Stihl – opinie
Jeśli chodzi o produkty tej marki, warto podkreślić pewną ciekawostkę. Firma ta wcześniej wprowadzała na rynek kosiarki Viking. Te zielono-białe gadżety zostały jednak wycofane, a ich miejsce zajął łatwiej rozpoznawalny pomarańczowy sprzęt Stihl. Oczywiście jest to bardzo znana marka, która jest lubiana przez wielu konsumentów. Firma ta produkuje nie tylko kosiarki, ale także szeroką gamę narzędzi pomocniczych, w tym podkaszarki i glebogryzarki. Firma Stihl jest chwalona za niezawodność, rozbudowaną sieć serwisową w Polsce, szybkie zaopatrzenie w części zamienne oraz łatwo dostępny towar.

Opinie na temat kosiarek do trawy Honda
Istnieje wiele materiałów do napisania na temat silników Hondy. Istnieje dobry powód, dla którego te gadżety są tak poszukiwane: są fantastyczne. Te gadżety z Japonii to małe dzieła sztuki. Inżynierowie Hondy opanowali sztukę wyciskania dużej mocy i trwałości z kompaktowej konstrukcji. Jest to bez wątpienia najbardziej niezawodny produkt dostępny obecnie. Oczywiście drugą stroną jest to, że trwałość i spójność nie zawsze są tanie. Ale spójrzmy na sytuację świeżym okiem: jeśli chcemy zaopatrzyć się w najlepsze kosiarki benzynowe, musimy natychmiast przeanalizować ofertę Hondy.

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie – serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze serwis w Warszawie.

Kosiarka, napędzana lub nie

Przy wyborze kosiarki bierzemy pod uwagę szereg czynników technicznych, ale kluczowe znaczenie mają również łatwość użytkowania i wydajność w polu. Robot koszący jest opcją, jeśli naprawdę nie mamy ochoty zajmować się naszym ogrodem. Jednak dla tych, którzy wolą trzymać się sprawdzonych metod, wysoce zalecana jest kosiarka z napędem.
Zmotoryzowana kosiarka benzynowa
Czy jest jakaś kosiarka z napędem, którą polecacie? Waga urządzenia to kluczowa cecha technologiczna, na którą należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Potrzebujemy solidnych modeli, takich jak Stiga Multiclip Pro 53 SVX B, aby były mobilne bez pomocy człowieka. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować je we właściwy sposób i mieć je pod kontrolą, aby nie zbłądziły.

Bezsilna kosiarka spalinowa
Jednak wersja z napędem ma kilka problemów z wydajnością. Po pierwsze, zakup gadżetu w tej kategorii kosztuje więcej, a po drugie naprawa lub wymiana części jest bardziej pracochłonna. Co więcej, te kosiarki są często lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, co sprawia, że krótkie, zwarte trawniki są łatwe do koszenia.

Kosiarki do trawy
Silniki kosiarek napędzane benzyną
Jeśli chodzi o kosiarki benzynowe, sedno sprawy stanowią silniki. Skuteczność i trwałość maszyny zależy od zastosowanej jednostki napędowej. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na ten czynnik i dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej kosiarki.

Typ silnika: dwusuwowy
W niektórych przypadkach w tych gadżetach stosowane są silniki dwusuwowe. Maszyny tego typu ze względu na swoją konstrukcję wytwarzają większy hałas i zużywają więcej energii. Ich główną zaletą jest zwiększona wytrzymałość przy zmniejszonej wadze.

Serwis Sprzętu Warszawa

Silnik z czterema cylindrami i jednym skokiem wału korbowego
Z kolei jednostki czterosuwowe będą mniej wydajne, ale cichsze i tańsze w eksploatacji. Dodatkowo mogą mieć nieco obniżony poziom wydajności podczas pracy na nierównym terenie. Jest to bardziej nowoczesna metoda, która eliminuje potrzebę stosowania oleju w paliwie. Wystarczy opanować poziom oleju w silniku, który jest zasilany z autobusu. Taki silnik jest „pod maską” Riwall RPM 4234, jednego z testowanych przez nas urządzeń.

Który z Loncin i Briggs wybrać?
Decydując się na zakup modelu benzynowego, należy wziąć pod uwagę markę silnika kosiarki. Jeśli chodzi o elektrownię Briggs & Stratton, profesjonaliści przestrzegają przed używaniem drużyn mniejszych niż 11 graczy (od 450E do 675 iS). Ze względu na brak trwałości i nieefektywność wynikającą z niewielkich rozmiarów i objętości są niepraktyczne. Możemy spodziewać się zaciekłej konfrontacji, jeśli towarzyszymy im w miejscach takich jak niezbadane terytorium lub trawniki, które od jakiegoś czasu nie były koszone. Aby dodać zniewagę do obrażeń, mały cylinder może bardzo szybko się zużywać. Żywotność urządzenia zmniejsza fakt, że jego elementy nie są odlewane z żelaza. Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś niezawodnego, seria 875 i inne wyrafinowane modele to świetny wybór, ale będą cię kosztować więcej.

Loncin, chiński producent, szybko rozwija swoją obecność w branży kosiarek benzynowych. Silniki tej marki zapewniają fantastyczny stosunek jakości do ceny. Co najważniejsze, są one szeroko stosowane w przemyśle wytwórczym, co ułatwia śledzenie części zamiennych. Na przykład modele takie jak Loncin LC1P65FE zawierają przyrostek „FE”, ponieważ są przeznaczone do użytku półprofesjonalnego. Z drugiej strony warianty FA i FC zawierają wał łożyskowy i mocniejszy blok, dzięki czemu są bliższe poziomowi profesjonalnemu. Jako przykład zastosowano Loncin LC1P65FA. Przedmioty te zwykle wystarczają na dość długi czas, więc nawet ci, którzy nie są szczególnie zaawansowani technicznie, nie powinni mieć większych problemów z utrzymaniem ich w dobrym stanie. Eksperci zauważyli, że te gadżety, zwłaszcza silnik GCV160, są wyraźnie zainspirowane produktami Hondy.

Jakiej benzyny powinienem używać w mojej kosiarce?
Najpierw porozmawiajmy o kluczowej różnicy między kosiarkami czterosuwowymi i dwusuwowymi. Ze względu na konstrukcję silników czterosuwowych wymagana jest tylko benzyna. Autobus będzie również wyposażony w dedykowane zasilanie olejem. Więc, co dokładnie oznacza to dla nas tutaj na dole? Że można się obejść na zwykłej benzynie kupionej na stacji benzynowej. Aż do bezołowiowej 91-oktanowej to absolutne minimum. Oczywiście jakość też ma znaczenie, ale wybór benzyny między 95 a 98 oktanami jest głupi i zamiast tego powinieneś wybrać tańszą. Dodatkową kwestią, o której często zapominają kierowcy, jest to, że im lepiej dbamy o nasz silnik, tym dłużej będzie on służył.

Kosiarka do trawy z napędem mechanicznym
Kosiarka spalinowa z rozwiązaniem dwusuwowym ze względu na swoją konstrukcję wymaga mieszanki benzyny i oleju. Wiąże się to z faktem, że benzyna służy nie tylko do napędzania pojazdu, ale także do smarowania ruchomych części silnika. Może się łatwo zatrzeć, jeśli nie zastosujemy oleju i nie upewnimy się, że działa prawidłowo. Czy istnieje przepis na zrobienie takiego amalgamatu? Kosiarka musi być wyposażona w odpowiedni zbiornik na olej/paliwo. Ale jeśli go nie mamy, będziemy musieli ręcznie połączyć paliwo i olej. Każdy producent silników ma swoje preferowane proporcje tych dwóch substancji. Są różne warianty, ale generalnie jest to stosunek 1:50. Zanim więc przystąpimy do koszenia trawnika, zajrzyjmy do podręcznika.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, i dotyczy to zarówno modeli czterosuwowych, jak i dwusuwowych, jest to, że im nowszy gaz, tym lepiej. Traci swoje właściwości ciepłochronne i po pewnym czasie zaczyna twardnieć. Skutkiem tego może być awaria naszego silnika. Benzyna zalegająca w zbiorniku przez dłuższy czas może mieć niekorzystny wpływ na wydajność kosiarki. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w odpowiedni uszlachetniacz do paliwa, który ustabilizuje benzynę i wydłuży jej żywotność o kilka miesięcy (a nawet 2 lata, w zależności od zastosowanego środka).

Różne kosiarki spalinowe
Istnieje wiele różnych modeli do wyboru, ponieważ istnieje tak samo wiele zastosowań. Kto produkuje najlepszą kosiarkę? Z pewnością taki, który najbardziej sprzyja naszym celom.

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie – serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze

Opinie o kosiarkach NAC
Wiele osób robiących zakupy w sklepach spożywczych typu Leroy Merlin czy Obi zna chińską markę NAC. Przedmioty te są często sprzedawane po obniżonej cenie. Nawet jeśli wydaje się, że marka ta z roku na rok staje się coraz lepsza i oferuje narzędzia coraz wyższej jakości, wciąż mają przed sobą długą drogę. Obiegowa opinia w branży głosi, że kosiarki NAC najlepiej traktować jako zobowiązanie na rok lub dwa lata. Wielkim sukcesem będzie, jeśli komuś uda się pozostać przy życiu na dłużej. Aby utrzymać piękny ogród,

NAC 40cm, 3.0KM LP40-300-PL-DE to świetna alternatywa, jeśli chcesz to osiągnąć w ramach budżetu.

Krytyka kosiarek Riwall
Nasze testy Riwall nie wykazały żadnych większych niespodzianek, więc jeśli ktoś z naszych czytelników jest ciekawy tożsamości tej tajemniczej firmy, chętnie go poinformujemy. Czechy to miejsce narodzin marki, która została wprowadzona na rynek w latach 70-tych. Produkuje szeroką gamę produktów dla domu i ogrodu, ale kosiarki do trawy są jej bestsellerami. Chociaż Riwall RPM 4234 nie wywarł na nas trwałego wrażenia pod względem wydajności, uważamy, że ważne jest podkreślenie czteroletniej gwarancji producenta od drzwi do drzwi. Świadczy to o oddaniu marki swoim klientom.

Krytyka kosiarek Alko
Wcześniej szczegółowo omówiliśmy kosiarki AL-KO: https://budujemytutaj.pl/kosiarki-alko-opinie-kosiarki-elektryczne-spalinowe/. Proszę to sprawdzić i zapoznać się z historią tej firmy. Jako pierwszy punkt zainteresowania, jest to austriacka firma, która od ponad pięćdziesięciu lat stale zwiększa swój udział w rynku i reputację. Ich kosiarki do trawy są trwałe i niezawodne.

Opinie na temat kosiarek Hecht
Chociaż prawdą jest, że każda kosiarka spalinowa może potencjalnie się zepsuć w dowolnym momencie, ta czeska marka nie ma najlepszej reputacji w Internecie. Jeden z użytkowników posunął się nawet do stwierdzenia, że towary firmy są źle zaprojektowane, pełne wad w procesie produkcyjnym i mają krótką żywotność. Trzeba tylko mieć pecha, jak to zwykle bywa w takich okolicznościach. Klienci, którzy walczyli z obsługą po kilku cięciach, prawdopodobnie brzmią dla nas znajomo. Ale jest też wiele osób, które mają pozytywne doświadczenia i są zadowolone z zakupionego produktu w niskiej cenie. W porównaniu do innych kosiarek, Hecht 5651 nie wypada zbyt imponująco.

Mocny, napędzany benzyną sprzęt do koszenia rozległych trawników
Z naszych badań wynika, że Stiga Multiclip PRO 53 SVX B jest najlepszą spośród omawianych przez nas kosiarek spalinowych do dużych ogrodów.

Kosiarka do trawy na benzynę
NAC 40cm, 3,0 KM LP40-300-PL-DE to najmniejszy i najtańszy model, jaki testowaliśmy.

Kosiarka z napędem elektrycznym
Dynamiczne ruchy wymagane do uruchomienia kosiarki stanowią duże wyzwanie dla wielu użytkowników. Wszystkie nasze modele testowe są uruchamiane tylko ręcznie. W kosiarkach benzynowych jest to częsty sposób rozwiązania problemu. Jednak niektórzy producenci usłyszeli to wezwanie i próbowali znaleźć akceptowalną prostotę. Stąd funkcja Quick Start dostępna w AL-KO Highline 46.8 SP-A.

Strzyżarka do żywopłotu zasilana benzyną
Aby wykonać swoje zadania związane z koszeniem, kosiarki spalinowe wykorzystują szereg różnych podejść. Najpopularniejsze typy to wirniki z ostrzami i tarcze z krawędziami tnącymi. Aby dostać się w ciasne miejsca, kosiarki strunowe są najlepszym wyborem do przycinania.

Mechanika i serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. naprawa piły, naprawa kosy, naprawa kosiarki, naprawa zamiatarki, naprawa ubijaki stopowe, naprawa małe zagęszczarki, naprawa agregaty prądotwórcze

Serwis Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie –

Mechanika i serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze

44 thoughts on “Piła STIHL MS 251 – przydatna w gospodarstwie.

 1. Długo się zastanawiałem co kupić i w końcu kupiłem 251. Do teraz używałem 230. Po tygodniowym użytkowaniu największym plusem jaki zauważyłem w porównaniu do 230 jest filtrowanie powietrza. Po pocięciu 10 metrów drewna w klocki praktycznie nic nie było na filtrze. W 230 jest z tym delikatnie mówiąc kiepsko… Po pół godzinie cięcia filtr cały jest zasyfiony. Minusem jak dla mnie jest to że trzeba używać klucza żeby się dostać do filtra, w 230 nie trzeba było klucza.

 2. Pilarka wydaje się ok, ale…:
  1. Mocowanie prowadnicy na jedną śrubę to moim zdaniem za mało, przy dwóch nakrętkach jak jedna się poluzuje zostaje druga "trzymająca".
  2. Dostęp do świecy i filtra wymaga użycia wkrętaka. W XXI wieku? Lepsze jest pokrętło lub zatrzaski.
  3. Włącznik/wyłącznik kompletnie niepraktyczny.

 3. czy końcuwka prowadnicy nie powinna zostać uniesiona do góry przy napinaniu łańcucha , dwa przy takim silnym dociągnięciu prowadnicy na bank za którymś razem zacznie wykręcać nam się szpilka częste w nowych modelach z jedna śrubą

 4. Ms 251 z nową śrub a no właśnie, warto zwrócić uwagę w tych nowych!! czasach na model ms 271 3,5km model 2015 poszukać bez m tronika czyli elektroniki i podgrzewanej rączki. i ma dwie śruby na prowadnicę. Ms 251 to świetny wybór do przecinania średniej grubości drzew i okrasywania ich. MOdel 261 4km jest większy i nadaje się już dla zawodowców lub tych co mieli modele niższe i czują się z nią dobrze, bowiem waży ona prawie 5 kh pali na 1m dzewa 1 litr nawet więcej ale za to zrąbki o gr 30-40cm dębiny grabiny starojabłoni wycina w moment. Przeliczająć czas to się opląca .. dla zawodowych drwali w lesie, w stihlu każdym jednym trzeba zwrócić uwagę na cofnięcie tylnie przednie i odbicie górne to fakt moja 261 potrafi zrobić w momencie nie uwagi krzywdę -odciąć czy zranić głowę!!! bo te 4km to czuć, tnę ją już kilka dni nawet jedzie po sękach jabłonie lecą moment. Ale nie nadaje się ona do okrasywania odcinania gałeźi!!! , trzeba to robić umiejętnie bo łańcuch jest większy z resztą jest to ogomny minus pilarek Stihl że mają tak skonstruowane łańcuchy.
  Ogromny plus dla konkurencji – za to dla MAkity Donmar ich pilarka przy cięciu gałazek nigdy nie odbije w tył do przodu itp, taka konstr. łańcucha, na pewno są mniej wytrzymałe łańcuchy, mam od nich elektryczną 2.7 km i też 17letnie brzozy debiny, po sezonie a tj 15m2 łańcuch może siąsć jak nie był w porę ostrzony. Warto zwrócić uwagę że Makita choć spotykana w róznych cenach i u dilera 1600-1950zł Model UA coś tam 3.7km jak opisują na forumpilarz.org nie czy wogóle Makita z 2016r nie ma trudnego dostępu do filtra tak samo szybko jak w stihlu. Napinacz owszem musi być zwolniony do końca.Minus że nie ma amortyzatora co wprowadza rękęw drgania po kilku godz pracy w gosp odczuwa się to.
   W okesie gw. w każdy sprzęt trza lać ich olej najl. Ulta zielony po tym można przejśc na ziel(pełen syntetyk) i czerwony(poł), lub wybrac zielony HQ-ponoć najlepszy.Do dwumixów producenci dziś zalecają tylko zielony!!! Tak opisujecie na forach i to różnie. Moja wykaszarka stihl 240 na czerw od początku po 3 latach nie pracuje idealnie a wskl nie poinstruowano mnie że tylko zielony,mądry jestem po fakcie. Polecam rózne fora pilarzorg.pl jest dobrą stroną. Przy wyborze pytajcie bieżcie w dłonie i probujcie odpalić w sklepie łaski nie robią, wtedy odczujecie co jest wam potzebne bardziej. Bieżcie zakup na chłodno nie sug się jednym sprzedawcą. Pozdr

 5. Fajna piła.
  Jedno co mi się nie podoba to to że jest za dużo plastikowych i skomplikowanych elementów.
  Ale im czasy bardziej do przodu tym bardziej utrudniają.

 6. Bardzo fajny filmik Panie Rafale, dodaję łapkę i biorę suba 😉
  Moją pilarkę MS 251 zakupiłem na początku tamtego roku, użytkuję ją amatorsko do wycinki drzew na działce przylegającej do lasu, sporo nią naciąłem w tym dużo dębiny, sosny i olchy.
  Maszyna jest bardzo dobra, wystarczająco mocna i uniwersalna, wcześniej planowałem zakup MS 261, ale sprzedawca stwierdził że to nie ma sensu do amatorskiego użytkowania, powiedział że ta maszyna musi pracować pod dużym obciążeniem, gdyż lekka praca spowoduje.. szybsze zużycie silnika. (?)
  Ostatecznie zdecydowałem się na 251 i to głównie z powodu ceny, bo jakoś te sugestie sprzedawcy o 261 nie bardzo mnie przekonały 😉
  Potwierdzam iż odpalanie zimnej pilarki MS 251 nie należy do bardzo łatwych czynności, gdyż nie mamy możliwości zalania gaźnika pompką, jednak ten sam efekt uzyskujemy poprzez ruch tłoka zyskując mniejszą komplikację układu paliwowego (mniej wężyków, połączeń i możliwości wycieków).
  Zagrzaną pilarkę odpalam w pozycji "1" bez problemu pali nawet jak trochę przestygnie, odpalam na ogół trzymając maszynę między nogami, czasem na ziemi.
  Tylko raz zalałem sionik ale tylko z własnej winy (pozycja rozruchu), wystarczyło pociągnąć linkę kilkanaście razy, bez konieczności wykręcania świecy.
  Urządzenie od nowości użytkuję robiąc mieszankę z najlepszego oleju Stihl HP Ultra, do łańcucha używam także oleju Stihl, co powinno przełożyć się na doskonałą kondycję silnika.
  Pilarka ta jest bardzo uniwersalna, z braku mniejszego urządzenia używałem jej także w koronach drzew przy ścince od góry, w tym celu wciągałem maszynę za pomocą liny.
  Dla mnie wyłącznik wielofunkcyjny nie jest żadną wadą – działa bardzo dobrze, tak samo jak uchwyt tylni (pracuję zawsze w skórzanych antypoślizgowych rękawiczkach Stihl), jedyne czego nie lubię w tym urządzeniu to beznadziejne korki wlewów – oleju i paliwa !
  Przez taką budowę korków jest w nich sporo szpar i zagłębień, przez co pył drzewny, brud i paprochy znajdują się wokół wlewu płynów, co wymusza konieczność czyszczenia tych okolic przed każdym wlaniem paliwa czy oleju (używam systemów napełniania Stihl), trzeba mieć jakąś szczoteczkę lub twardszy pędzelek i usuwać brud bo inaczej ten syf wpadnie nam do zbiorników i szybko zabrudzi paliwo czy olej.
  Dużo lepszym rozwiązaniem byłyby zwykłe korki wkręcane jak w dmuchawach Stihl BG 86.
  Ogólnie sprzęt jest bardzo dobry i bezawaryjny, sporo osób używa tej pilarki do cięższych zadań niż przydomowa wycinka i daje radę, cena zakupu, mnogość serwisów i łatwa dostępność części są dużą zaletą urządzeń tej firmy.
  Od ośmiu lat uzyskuję także niezniszczalną kosę spalinową Stihl FS 450, maszyna ma przepracowane ok. 550 godzin pracy i nie ma żadnych oznak zużycia 😉
  Poza elementami bębna z żyłką, świecą, filtrem nie było potrzeby nic wymieniać, mam nadzieję że pilarka MS 251 także długo mi posłuży i będzie równie trwała.

  Pozdrawiam serdecznie – RafałB

 7. Mam stihl MS 341 (4.2KM) i działa świetnie. Jedyny problem to popsuta cewka. Pilarka bardzo dobrze "współpracuje" z uzytkownikiem, korki wlewu płynów praktyczne, napinacz łańcucha swietny, regulacja wypływu oleju na łancuch.
  Czego chciec wiecej?

 8. w domu mamy ms251 i Hq 137 wiadomo Stihl to moc i to naprawdę super poręczna pilarka do położenia drzewa lecz obciąć gałęzie wolę Hq przede wszystkim Husqvarna jest cichsza nawet Stihla odpalić na chwilę to ból głowy murowany pierwsza reakcjai na Stihla jak Tata przywiózł ja ze sklepu to metry brzozy cwiartowalismy z bratem to to że jest głośny 🙂 ale polecam po 8 latach Hq to dobry sprzęt Stihl po roku też jest bardzo dobrze 🙂

 9. w domu mamy ms251 i Hq 137 wiadomo Stihl to moc i to naprawdę super poręczna pilarka do położenia drzewa lecz obciąć gałęzie wolę Hq przede wszystkim Husqvarna jest cichsza nawet Stihla odpalić na chwilę to ból głowy murowany pierwsza reakcjai na Stihla jak Tata przywiózł ja ze sklepu to metry brzozy cwiartowalismy z bratem to to że jest głośny 🙂 ale polecam po 8 latach Hq to dobry sprzęt Stihl po roku też jest bardzo dobrze 🙂

 10. Witam jeszcze nie słyszałem nigdzie że łańcuch strzymy co godzinę hehe. Wszystko zależy od twardości drewna jak i czy jego powierzchnia jest bez piachu
  Pozdrawiam co godzinę 😂

 11. Ms 250 była 100x lepsza. Ms 251 to plastikowy szmelc. Zastąpili nią 250 ze względu na serwisy bo starszy model się nie psuł i kaska się nie zgadzała. Miałem obie wiem co mówię. 251 to porażka i nieporozumienie strasznie się grzeję słaba jakaś jak na tyle koni już nie wspomnę o szmacianym filtrze. Non stop palisz na ssaniu nawet gorącą jak odstawisz na 5 min. A jak do ręki bierzesz to od razu czuć plastik z chin.

 12. niestety stihl 251 jest gorzej wykonany od 250 zdarzały się sztuki 251 w których pękały tłumiki i elementy lądowały w cylindrze zresztą dobre stihle były produkowane do 2006 roku teraz klepią je w chinach. Obecnie produkowane husqvarny to badziew w modelach 435, 440 ,450 deformują się podstwy cylindra a wtych z seri 500 rozpadają się skrzynie korbowe i wały. Ja jestem zadowolonym posiadaczem husqvarn 346xp oraz 357xp do pozyskiwania drewna opałowego dobrym modelem był 340 ale niestety nie są już produkowane. Ciekawym modelem piły jakim przyniósł mi znajomy żebym posprawdzał i oczyścił był dolmar ps 460 jak na piłę do cięcia drewna opałowego a nawet czasami budulcowego solidnie wykonana i rozsądna cena. Powiem uczciwie że nawet nie wiem gdzie są sprzedawane dolmary. Swoją opnię pozwoliłem sobie wyrazić ponieważ 20 lat przepracowałem na piłach w lesie oraz ponad 3 lata na serwisie pilarek wykaszarek kosiarek itd.

 13. Dlaczego chcesz oddawać po 5 godzinach pracy do ostrzenia na maszynie? Mam 231 czyli prawie to samo. Często wychodzą z nią na kilka godzin do lasu, spalam nawet 6 lub 7 zbiorników paliwa i nie ostrzę jej co godzinę bo w lesie są na no kiepskie warunki. Dopiero po takim dniu pracy biorę ją, czyszczę i ostrzę łańcuch ręcznie pilnikiem i działa super.

 14. Witam jak się panu sprawuje ta pilarka jestem przed wyborem i chcę kupić coś dobrego do domu i ogrodu ok 25 jabłonek do wycięcia trochę desek, palet. Czy to będzie dobry wybór? Ma pan pilarkę z chińskiej produkcji? Jaki pan stosuje olej do prowadnicy i mieszanki? I czy ten sprzęt jest godny polecenia i bez awaryjny chcę coś na lata. Z góry dziękuję za odpowiedź✌️.

 15. Jak zwykle żałosne uchwyt się rusza bo jest na amortyzatorach – geniuszu- zapalanie między nogami polecam jak najbardziej ale tylko dla ciebie ( jest szansa że więcej takich fachowców nie będzie) – o reszcie lepiej nie wspominać.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas!