Loading…

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych - Woj. Mazowieckie - Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa
Kontakt

Jaką mieszankę paliwowo-olejową stosować do pił spalinowych?🤔Właściwe sporządzenie mieszanki paliwowo-olejowej ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całej maszyny 💪💪 Dziś słów kilka o tym w jaki sposób prawidłowo przygotować mieszankę i co może się stać gdy temat zbytnio „olejemy” 😀

Po oleje i smary skaczcie tu 👉 https://sklep.lasogrod.pl/oleje-i-smary-Husqvarna

Las24.pl Lasogrod Sp. Jawna Autoryzowany
Złoty Diler marki Husqvarna
Zapraszamy do kontaktu
✂️🌾☎️ Telefon: 503-662-180
🌐 https://sklep.lasogrod.pl/
📧 e-mail: sklep@lasogrod.pl
🏠 adres: ul. Słowackiego 157 Radom 26-600

Youtube Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa, Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych.

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie – serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze serwis w Warszawie.

Kosiarka, napędzana lub nie

Przy wyborze kosiarki bierzemy pod uwagę szereg czynników technicznych, ale kluczowe znaczenie mają również łatwość użytkowania i wydajność w polu. Robot koszący jest opcją, jeśli naprawdę nie mamy ochoty zajmować się naszym ogrodem. Jednak dla tych, którzy wolą trzymać się sprawdzonych metod, wysoce zalecana jest kosiarka z napędem.
Zmotoryzowana kosiarka benzynowa
Czy jest jakaś kosiarka z napędem, którą polecacie? Waga urządzenia to kluczowa cecha technologiczna, na którą należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Potrzebujemy solidnych modeli, takich jak Stiga Multiclip Pro 53 SVX B, aby były mobilne bez pomocy człowieka. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować je we właściwy sposób i mieć je pod kontrolą, aby nie zbłądziły.

Bezsilna kosiarka spalinowa
Jednak wersja z napędem ma kilka problemów z wydajnością. Po pierwsze, zakup gadżetu w tej kategorii kosztuje więcej, a po drugie naprawa lub wymiana części jest bardziej pracochłonna. Co więcej, te kosiarki są często lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, co sprawia, że krótkie, zwarte trawniki są łatwe do koszenia.

Kosiarki do trawy
Silniki kosiarek napędzane benzyną
Jeśli chodzi o kosiarki benzynowe, sedno sprawy stanowią silniki. Skuteczność i trwałość maszyny zależy od zastosowanej jednostki napędowej. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na ten czynnik i dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej kosiarki.

Typ silnika: dwusuwowy
W niektórych przypadkach w tych gadżetach stosowane są silniki dwusuwowe. Maszyny tego typu ze względu na swoją konstrukcję wytwarzają większy hałas i zużywają więcej energii. Ich główną zaletą jest zwiększona wytrzymałość przy zmniejszonej wadze.

Silnik z czterema cylindrami i jednym skokiem wału korbowego
Z kolei jednostki czterosuwowe będą mniej wydajne, ale cichsze i tańsze w eksploatacji. Dodatkowo mogą mieć nieco obniżony poziom wydajności podczas pracy na nierównym terenie. Jest to bardziej nowoczesna metoda, która eliminuje potrzebę stosowania oleju w paliwie. Wystarczy opanować poziom oleju w silniku, który jest zasilany z autobusu. Taki silnik jest „pod maską” Riwall RPM 4234, jednego z testowanych przez nas urządzeń.

20 thoughts on “Jaką mieszankę paliwowo-olejową stosować do pił spalinowych?🤔

 1. 1,25 litrów to 25 ml oleju LS + ? Dobrze mówię ?(1) Posiadam pilarke husqvarna 450 e series z 2013 roku . I się nie zawiodłem. Od nowości nie była w serwisie ale już czas więc po 9 latach musi odwiedzić między innymi wymiana sprzęgła , zębatki napędu łańcucha. ( 2) Pytanie, gdy odpale pilatke i dodaję gazu to się wyłącza czasami dlaczego ? Albo Włączę dodake gazu hulec jest sposzczony a ona w ogóle się nie kręci na prowadnicy lsmcuch dopiero później jakieś 10 sekund Od odpalenia ? Dodam że możliwe że zęba ty ka napędu może już być wytarta ?

 2. Taka firma i powtarza głupotę.
  Co to znaczy "za suche"paliwo?
  Jak jest bardziej energetyczna?
  Z czego są zrobione dedykowane kanistry? Dodam że z tego samego co te na płyny czy oleje tylko są grubsze.

  Nie powielajcie głupich mitów odnośnie suchości 98 . Dowiedzcie się co i jak . Dlaczego tak się może dziać. Bo to nie suchość czy większą kaloryczność.

  Szkoda że taki kanał opowiada bzdury

 3. Witam ja posiadam 2 pilarki Husqvarny 346xp i pracuje na oleju Stihl hp super 1;50 i zauważyłem ze na tłoku jest mokry nalot i nie wiem czy to od tego oleju czy od regulacji gaźnika w serwisie Huski powiedzieli ze gaźnik jest bardzo dobrze ustawiony wiec odpada kupiłem 100 ml Husqvarny LS+ będę testował tylko ze słyszałem od pilarzy zawodowych ze na tym oleju LS+ grzeją sie nadmiernie pilarki Pozdrawiam

 4. A ja stosuje banki po płynie do spryskiwaczy ciągle tej samej od 10 lat i jakoś się nie rozpuscila i pilarka się nie zapchala, po co reklamować i gadać takie pierdoły, i nakręcać karuzele , zatarcie najczęściej następuje przez nieuwagę operatora czyli nie doleje oleju do benzyny , pozdrawiam pilarza amatorów

 5. Dzień dobry . Czy jest pan dyplomowanym inżynierem z budowy silników benzynowych dwusuwowych ??? Czy na podstawie kilku własnych doświadczeń doszedł pan do takich wniosków.? To pytanie nr 2 . A nr 3 to to jaka ilość oleju należy dodać to wszystko, przede wszystkim zależy od budowy silników i materiały z jakiego są wykonane .( Tarcie materiałowe) opory wewnętrzne ,. Za dużo oleju spowoduje utratę mocy i zabicie tłumika nagarem ,za mało doprowadzi do przegrzewania i wolnego zacierania . Czy kolor oleju ma wpływ na to ?? Nie wiem,wiem natomiast że najważniejsze jest na jakiej bazie jest wykonany olej ,jakie ma dodatki . A to że ktoś napisał że jak czerwony to tylko do śmierci czerwony ….nie będę komentował . Dziękuję pozdrawiam.

 6. Olej Xp nie jest olejem syntetycznym tylko półsyntetycznym tak jak LS+ dostawcą oleju jest Castrol proszę nie wprowadzać w błąd. Oby dwa oleję tworzą taką samą ilość nagaru ! w maszynie o tych samych ustawieniach . 98 jest bardziej suche od 95 ciekawa teoria 🙂 paliwa są bezołowiowe suchość dotyczyła paliwa ołowiowego (wedle starych zabobonów) . Mieszanka min 1:40 najlepiej 1:33 . Przy tych mieszankach 3 miesiące może paliwo stać. Polecam 95 gdyż jest świeża 98 mało kto kupuje i jest zleżała.

 7. 5:42 nie ma znaczenia czy bańka jest po płynie do spryskiwaczy czy do mycia naczyń, ważne jest z jakiego tworzywa jest wykonana. Jeżeli na bańce jest wytłoczony skrót HDPE, co oznacza polietylen wysokiej gęstości, to taka bańka nadaje się do przechowywania benzyny. Ja na przykład znalazłem taki skrót na bańce po płynie do chłodnicy i przechowuję w niej paliwo. "Atestowane" bańki na benzynę też są wykonane z HDPE, ale po co przepłacać.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas!