Loading…

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych - Woj. Mazowieckie - Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa
Kontakt

Agregat prądotwórczy – taniAgregat na wypadek poważnej awarii w dostawach prądu.
Ma mnie uratować. Chcę uruchomić piec gazowy, ugotować wodę, zasilić klimatyzator (funkcja grzania), grzałkę elektryczną.
Nie, nie wszystko na raz.
Co jest w środku agregata – https://youtu.be/gU2gXAyijzg
Spis treści:
00:00 – wstęp
01:15 – dlaczego ładować auto
02:09 – uruchomienie
04:08 – czajnik 2 kW
04:34 – przebieg sinusoidy bez obciążenia
04:50 – praca z obciążeniem 2,5 kW z gniazdka
05:35 – ładowarka samochodowa
06:03 – praca z obciążeniem 2,5 kW z gniazdka
06:42 – pomiar napięcie na wyjściu 12V
06:54 – pomiar hałasu
08:14 – praca wiertarki 800W
09:10 – ładowanie elektronarzędzi
09:33 – obciążenie 2,5 kW z gniazdka
10:07 – obciążenie 3 kW z dwóch gniazdek
14:22 – UPS bez obciążenia
14:44 – UPS z obciążonym agregatem
15:44 – agregat w termowizji

Mój miernik, użyty w filmie
Oscyloskop Uni-T UT81C
https://bit.ly/3OM4EOB
https://bit.ly/3PZD81e
LICZNIK ENERGII MIERNIK DO ZUŻYCIA PRĄDU WATOMIERZ
https://bit.ly/3Jg0AVu

****************************************************************************
Proszę, postaw mi kawę. – https://patronite.pl/PaneleFotowoltaiczne

Za wysokie napięcie?
Znalazłem na to tani i skuteczny sposób
Inteligentne gniazdko – https://bit.ly/3aIrGI5

Licznik prądu idealny dla fotowoltaiki – https://bit.ly/35oUORy
****************************************************************************
fotowoltaika na zywo – https://youtu.be/eMW3BIjE_AE
****************************************************************************

****************************************************************************
Zapraszam na grupę na FACEBOOK – https://www.facebook.com/FotowoltaikaOpinie

****************************************************************************
@Panele Fotowoltaiczne
@Panele Fotowoltaiczne LIVE

#fotowoltaika
#prad
#agregat

Youtube Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa, Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych.

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie – serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze serwis w Warszawie.

Kosiarka, napędzana lub nie

Przy wyborze kosiarki bierzemy pod uwagę szereg czynników technicznych, ale kluczowe znaczenie mają również łatwość użytkowania i wydajność w polu. Robot koszący jest opcją, jeśli naprawdę nie mamy ochoty zajmować się naszym ogrodem. Jednak dla tych, którzy wolą trzymać się sprawdzonych metod, wysoce zalecana jest kosiarka z napędem.
Zmotoryzowana kosiarka benzynowa
Czy jest jakaś kosiarka z napędem, którą polecacie? Waga urządzenia to kluczowa cecha technologiczna, na którą należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Potrzebujemy solidnych modeli, takich jak Stiga Multiclip Pro 53 SVX B, aby były mobilne bez pomocy człowieka. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować je we właściwy sposób i mieć je pod kontrolą, aby nie zbłądziły.

Bezsilna kosiarka spalinowa
Jednak wersja z napędem ma kilka problemów z wydajnością. Po pierwsze, zakup gadżetu w tej kategorii kosztuje więcej, a po drugie naprawa lub wymiana części jest bardziej pracochłonna. Co więcej, te kosiarki są często lżejsze i łatwiejsze w obsłudze, co sprawia, że krótkie, zwarte trawniki są łatwe do koszenia.

Kosiarki do trawy
Silniki kosiarek napędzane benzyną
Jeśli chodzi o kosiarki benzynowe, sedno sprawy stanowią silniki. Skuteczność i trwałość maszyny zależy od zastosowanej jednostki napędowej. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na ten czynnik i dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej kosiarki.

Typ silnika: dwusuwowy
W niektórych przypadkach w tych gadżetach stosowane są silniki dwusuwowe. Maszyny tego typu ze względu na swoją konstrukcję wytwarzają większy hałas i zużywają więcej energii. Ich główną zaletą jest zwiększona wytrzymałość przy zmniejszonej wadze.

Serwis Sprzętu Warszawa

Silnik z czterema cylindrami i jednym skokiem wału korbowego
Z kolei jednostki czterosuwowe będą mniej wydajne, ale cichsze i tańsze w eksploatacji. Dodatkowo mogą mieć nieco obniżony poziom wydajności podczas pracy na nierównym terenie. Jest to bardziej nowoczesna metoda, która eliminuje potrzebę stosowania oleju w paliwie. Wystarczy opanować poziom oleju w silniku, który jest zasilany z autobusu. Taki silnik jest „pod maską” Riwall RPM 4234, jednego z testowanych przez nas urządzeń.

Który z Loncin i Briggs wybrać?
Decydując się na zakup modelu benzynowego, należy wziąć pod uwagę markę silnika kosiarki. Jeśli chodzi o elektrownię Briggs & Stratton, profesjonaliści przestrzegają przed używaniem drużyn mniejszych niż 11 graczy (od 450E do 675 iS). Ze względu na brak trwałości i nieefektywność wynikającą z niewielkich rozmiarów i objętości są niepraktyczne. Możemy spodziewać się zaciekłej konfrontacji, jeśli towarzyszymy im w miejscach takich jak niezbadane terytorium lub trawniki, które od jakiegoś czasu nie były koszone. Aby dodać zniewagę do obrażeń, mały cylinder może bardzo szybko się zużywać. Żywotność urządzenia zmniejsza fakt, że jego elementy nie są odlewane z żelaza. Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś niezawodnego, seria 875 i inne wyrafinowane modele to świetny wybór, ale będą cię kosztować więcej.

Loncin, chiński producent, szybko rozwija swoją obecność w branży kosiarek benzynowych. Silniki tej marki zapewniają fantastyczny stosunek jakości do ceny. Co najważniejsze, są one szeroko stosowane w przemyśle wytwórczym, co ułatwia śledzenie części zamiennych. Na przykład modele takie jak Loncin LC1P65FE zawierają przyrostek „FE”, ponieważ są przeznaczone do użytku półprofesjonalnego. Z drugiej strony warianty FA i FC zawierają wał łożyskowy i mocniejszy blok, dzięki czemu są bliższe poziomowi profesjonalnemu. Jako przykład zastosowano Loncin LC1P65FA. Przedmioty te zwykle wystarczają na dość długi czas, więc nawet ci, którzy nie są szczególnie zaawansowani technicznie, nie powinni mieć większych problemów z utrzymaniem ich w dobrym stanie. Eksperci zauważyli, że te gadżety, zwłaszcza silnik GCV160, są wyraźnie zainspirowane produktami Hondy.

Jakiej benzyny powinienem używać w mojej kosiarce?
Najpierw porozmawiajmy o kluczowej różnicy między kosiarkami czterosuwowymi i dwusuwowymi. Ze względu na konstrukcję silników czterosuwowych wymagana jest tylko benzyna. Autobus będzie również wyposażony w dedykowane zasilanie olejem. Więc, co dokładnie oznacza to dla nas tutaj na dole? Że można się obejść na zwykłej benzynie kupionej na stacji benzynowej. Aż do bezołowiowej 91-oktanowej to absolutne minimum. Oczywiście jakość też ma znaczenie, ale wybór benzyny między 95 a 98 oktanami jest głupi i zamiast tego powinieneś wybrać tańszą. Dodatkową kwestią, o której często zapominają kierowcy, jest to, że im lepiej dbamy o nasz silnik, tym dłużej będzie on służył.

Kosiarka do trawy z napędem mechanicznym
Kosiarka spalinowa z rozwiązaniem dwusuwowym ze względu na swoją konstrukcję wymaga mieszanki benzyny i oleju. Wiąże się to z faktem, że benzyna służy nie tylko do napędzania pojazdu, ale także do smarowania ruchomych części silnika. Może się łatwo zatrzeć, jeśli nie zastosujemy oleju i nie upewnimy się, że działa prawidłowo. Czy istnieje przepis na zrobienie takiego amalgamatu? Kosiarka musi być wyposażona w odpowiedni zbiornik na olej/paliwo. Ale jeśli go nie mamy, będziemy musieli ręcznie połączyć paliwo i olej. Każdy producent silników ma swoje preferowane proporcje tych dwóch substancji. Są różne warianty, ale generalnie jest to stosunek 1:50. Zanim więc przystąpimy do koszenia trawnika, zajrzyjmy do podręcznika.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, i dotyczy to zarówno modeli czterosuwowych, jak i dwusuwowych, jest to, że im nowszy gaz, tym lepiej. Traci swoje właściwości ciepłochronne i po pewnym czasie zaczyna twardnieć. Skutkiem tego może być awaria naszego silnika. Benzyna zalegająca w zbiorniku przez dłuższy czas może mieć niekorzystny wpływ na wydajność kosiarki. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w odpowiedni uszlachetniacz do paliwa, który ustabilizuje benzynę i wydłuży jej żywotność o kilka miesięcy (a nawet 2 lata, w zależności od zastosowanego środka).

Różne kosiarki spalinowe
Istnieje wiele różnych modeli do wyboru, ponieważ istnieje tak samo wiele zastosowań. Kto produkuje najlepszą kosiarkę? Z pewnością taki, który najbardziej sprzyja naszym celom.

Naprawa Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie – serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze

Mocny, napędzany benzyną sprzęt do koszenia rozległych trawników
Z naszych badań wynika, że Stiga Multiclip PRO 53 SVX B jest najlepszą spośród omawianych przez nas kosiarek spalinowych do dużych ogrodów.

Kosiarka do trawy na benzynę
NAC 40cm, 3,0 KM LP40-300-PL-DE to najmniejszy i najtańszy model, jaki testowaliśmy.

Kosiarka z napędem elektrycznym
Dynamiczne ruchy wymagane do uruchomienia kosiarki stanowią duże wyzwanie dla wielu użytkowników. Wszystkie nasze modele testowe są uruchamiane tylko ręcznie. W kosiarkach benzynowych jest to częsty sposób rozwiązania problemu. Jednak niektórzy producenci usłyszeli to wezwanie i próbowali znaleźć akceptowalną prostotę. Stąd funkcja Quick Start dostępna w AL-KO Highline 46.8 SP-A.

Strzyżarka do żywopłotu zasilana benzyną
Aby wykonać swoje zadania związane z koszeniem, kosiarki spalinowe wykorzystują szereg różnych podejść. Najpopularniejsze typy to wirniki z ostrzami i tarcze z krawędziami tnącymi. Aby dostać się w ciasne miejsca, kosiarki strunowe są najlepszym wyborem do przycinania.

Mechanika i serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. naprawa piły, naprawa kosy, naprawa kosiarki, naprawa zamiatarki, naprawa ubijaki stopowe, naprawa małe zagęszczarki, naprawa agregaty prądotwórcze

Serwis Traktorków Ogrodowych i Kosiarek Warszawa – Serwis kosiarek i narzędzi ogrodowych – Woj. Mazowieckie –

Mechanika i serwis i naprawa spalinowych urządzeń ogrodniczych i budowlanych tj. piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki, agregaty prądotwórcze

35 thoughts on “Agregat prądotwórczy – tani

 1. Przy obciążenie z dwóch gniazdek napięcie spada dlatego też że spadają obroty silnika, obroty można zwiększyć na regulacji. Pod uwagę trzeba też wziąć słabe aluminiowe uzwojenie prądnicy i słabej jakości regulator napięcia. Przez pare minut większym prądem można obciążwyć ale na dłuższą metę się przegżeje.

 2. Do grzania domu awaryjnie, to chyba lepiej kupić jakiegoś olejaka,.albo gazowego.lpg. wyjdzie taniej, niż droga benzyną. Wiadomo, że wtedy trzeba wietrzyć dom mocniej, bo powietrze takie piecyki biorą z domu. Jednak cena LPG obecnie to poniżej 3zł
  A to spora różnica.
  Zima zawartość lodówki można wystawić na zewnątrz.
  Także, jest wiele możliwości.

 3. Dobry wieczór. Witam z Ukrainy! Kupiłem ten alternator, ale jeszcze go nie włączyłem. Kosztuje nas 500 dolarów. Proszę o radę. Jaki jest rzeczywisty zasób silnika generatora? Ile kilowatów urządzeń można do niego podłączyć, aby nie przeciążać generatora?

 4. Cześć. Zadam jeszcze Tobie pytanie na które nikt mi nie potrafi sensownie odpowiedzieć. Na wyjściu z agregatu mam 2xL. Nie ma N. Jak to się ma do połączenia np wydzielonego obwodu, oddzielonego przełącznikiem sieć-agregat. Różne odbiorniki. Ledy, lodówka, kociołek gazowy, tv.

 5. Zrzuć to w przepaść.
  Kup. Sobie agregat z miedzianym uzwojeniem. Benzyna/Lpg min. 6500w w normalnej pracy i się ciesz.

  Te chińskie gówn….. Mało które są sprawne z tym co na tej śmiesznej naklejce.

 6. Witam dostałem agregat ENDRESS ESE 900 i nie wiem jaką ma sinusoidę jak to sprawdzić i czy będzie dobra do zasilania pompek obiegowych w CO lub elektroniki ??? Z góry dziękuje za pomoc

 7. Nie rozumiem o co chodzi w tym filmie? Te śrubki się same popuściły? Jak ten agregat taki nic nie wart, to proszę go podesłać poskręcam i wykorzystam zgodnie z przeznaczeniem.

 8. Takie urządzenia pozwalają na (((Stałe))) obcuarzenie około 2/3 czyli bespiecznik dobrze reaguje.. Do grzałek 2500 moim zdaniem 4500 mowa o Stałym obciarzeniu Pozdrawiam Serdecznie

 9. Zastanawiam się dlaczego zdecydował się Pan na zakup agregatu który ma zabezpieczenie raptem 10A, przecież to na nic sensownego nie starczy a 4200 W w przypadku tego "agregatu" to fikcja. Rozumiem że cena ? Ja kupiłem agregat Pramac PX8000 – cena raz dwa ale urządzenie bez kombinacji zasila pojazd elektryczny. Dodatkowo po modyfikacji w skrzynce elektrycznej domu mogę go podłączyć i zasilić dom. Nie uważa Pan że takie wyjście jest lepsze ? Bez problemu działają mi 2 lodówki, dwie zamrażarki i inne normalne urządzenie w domu takie jak czajnik, czy ekspres do kawy. Przetestowałem także z piekarnikiem elektrycznym 3100 W i bez problemu wszystko działa.
  Agregat który Pan kupił nie jest przeznaczony do pracy ciągłej z dużym obciążeniem a więc niewiele można z tym zrobić. Może napisze Pan do dystrybutora Pramac i zrobi Pan test droższego agregatu – może się zgodzą na test.
  Szkoda że mieszka Pan tak daleko by moglibyśmy zrobić test mojego agregatu – ja jestem z (pomorza).
  Pozdrawiam
  Daniel

 10. Szczerze mówiąc wystarczy zobaczyć ile ważą markowe/ polecane agregaty których prądnica realnie jest w stanie dostarczyć taką moc. Przykładowo fogo f4000r z silnikiem rato moc maksymalna 4200W waży 56kg a ten agregat o mocy maksymalnej też 4.2kW waży jedynie 40 kg. To znak że jest coś nie tak, po drugie cena ten agregat z rzekomo taką mocą kosztuje zaledwie na znanych portalach około 2500 zł czy nawet widzę 1899 zł. Gdzie fogo f4001r to jest koszt około 4000 zł. Więc jak kupować chiński agregat to należy sprawdzić czy waga agregatu się zgadza ( to jeden ze znaków czy prądnica na pewno zapewni deklarowany prąd znamionowy) oraz czy cena nie jest zbyt niska

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas!